Wypadek pod Szamotułami

 • We wtorek, 23 lipca o godz. 12.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i pojazdu dostawczego oraz osobie poszkodowanej uwięzionej wewnątrz pojazdu na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bytyń.

   


  Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Bytyń, OSP Chlewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

   


  Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody ciężarowe i samochód dostawczy, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Pojazdy znajdowały się na środku drogi. Droga krajowa była zablokowana w obu kierunkach.

   


  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu zdarzenia - nie wymagała hospitalizacji.

   


  W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

   

  Zdjęcia i źródło: PSP Szamotuły