Sześciu ewakuowanych w Krotoszynie

 • 5 zastępów Państwowej i 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej gasiły ogień, który pojawił się na poddaszu kamienicy, znajdującej się na rynku w Krotoszynie.

   

  Z płonącego budynku ewakuowano 6 osób; 2 przy pomocy podnośnika wypożyczonego z Ostrowa Wielkopolskiego, pozostałe wyprowadzono klatką schodową. Wszystkich przekazano pod opiekę lekarza, który po przebadaniu uczestników zdarzenia, nie stwierdził podstaw do hospitalizacji. 

   

  - Po dotarciu do źródła pożaru umiejscowionego w części poddasza nieużytkowego rota gaśnicza podała jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się pomieszczenia. Po całkowitym ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do mechanicznego oddymienia budynku oraz monitorowania obiektu urządzeniami pomiarowymi. Nadpalone element zgromadzone na poddaszu wyniesiono na zewnątrz budynku do specjalnego kontenera podstawionego przez zarządcę obiektu.Dzięki szybkiej i sprawnej akcji ratowniczo – gaśniczej osoby znajdujące się w strefie zagrożenia nie odniosły żadnych obrażeń, straty pożarowe ograniczono do minimum oraz uratowano mienie o dużej wartości materialnej - powiedział kapitan Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, w rozmowie z portalem Krotoszyn.NaszeMiasto.pl.

   

  Zdjęcie: Łukasz Cichy/NaszeMiasto.pl