Numer ICE

 • Wzmożona liczba podróży wiąże się ze zwiększona ilość wypadków. Gdy zostaniemy ranni, najważniejsze jest aby jak najszybciej udzielono nam pomocy. Jak ułatwić służbą ratowniczym zadanie? W bardzo prosty sposób. Wystarczy zapisać w telefonie numer pod nazwą ICE.


  ICE. Czym jest ten tajemniczy kod?

  Jest to międzynarodowy kod In Case of Emergency czyli „w razie wypadku” . Pod takim właśnie tytułem powinniśmy zapisać w swoim telefonie numer do osoby bliskiej, która zostanie powiadomiona o naszym wypadku. Ratownik, dzwoniąc pod ten numer może uzyskać informacje niezbędne do uratowania naszego życia, m.in. grupa krwi, przebyte choroby, jakie leki przyjmujemy.
  Jak wybrać osoby?

  Powinniśmy zapisać numery do takich osób które nas dobrze znają i wiedzą czy na coś chorujemy, czy i jakie leki przyjmujemy. Możemy zapisać kilka numerów ICE. Gdy jeden z nich nie odpowie, ratownik będzie miał możliwość zadzwonić do innej osoby. Liczy się czas. W wypadku zapisania kilku numerów, powinniśmy je jakoś oznaczyć np. ICE 1 Mama, ICE2 Żona, itd.
  Kto powinien zapisać ten numer w telefonie? Każdy. Nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie przydarzy nam się wypadek. Więc nie ważne czy jedziesz na wakacje, czy idziesz do sklepu po chleb, dla własnego bezpieczeństwa zapisz w swoich kontaktach numer ICE.
  Zaletą tej metody jest jej prostota. Wystarczy zapiać numer, co trwa kilka sekund, nic nas nie kosztuje, nie wymaga noszenia ze sobą dodatkowego sprzętu, oraz to że jest ona międzynarodowa.
  Nie czekajmy, zapiszmy numer ICE juz teraz.

5 comments
 • Dominika Pryć
  Dominika Pryć Istnieją też karty ICE, w których wpisuje się imię i nazwisko osoby, którą należą powiadomić razem z numerem telefonu, ale wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest zapis w książce telefonicznej takiego numeru :)
  June 11, 2017 - 1 likes this
 • Tomek Przemysławski
  Tomek Przemysławski Ja kiedyś miałem numer stacjonarny do domu zapisany jako ICE-ek. Niby nic wielkiego, niewielka zmiana, ale zdecydowanie może kogoś uratować!
  June 12, 2017
 • Marlena Kotańska
  Marlena Kotańska dokładnie ale uważam, że brakuje w tej kwestii rozgłośnienia wśród ludzi
  June 12, 2017
 • Anna Pokrywka
  Anna Pokrywka Z telefonem czasem jest ciężko, bo nie każdy będzie umiał się posługiwać nim, albo zwyczajnie nie pomyśli. A jak jest portfel, są dokumenty, to szybciej ratownik znajdzie te dane.
  June 13, 2017