W Rozdrażewie koło Krotoszyna odkryto niebezpieczne chemikalia.

 •  

   

  Informacja o podejrzeniu składowania niebezpiecznych substancji chemicznych na terenie przemysłowym w ścisłym centrum Rozdrażewa wpłynęło do KP PSP w Krotoszynie we wtorek (18.09.2018) w godzinach porannych. Na miejsce skierowano siedem jednostek straży pożarnej, w tym PSP Krotoszyn oraz OSP Koźmin Wlkp., OSP Krotoszyn i OSP Rozdrażew.

   


  Zakład, na którego terenie składowane są niezidentyfikowane substancje chemiczne, znajduje się naprzeciw sklepu Dino a obok siedziby Banku Spółdzielczego w Dobrzycy oddział w Rozdrażewie. Został on ogrodzony taśmami ostrzegawczymi i pilnowany jest przez strażaków, którzy kierują ruchem drogowym.

   

   

  Pobrano próbki aby ustalić, co to za substancje. Beczek na terenie zakładu, w halach i przed nimi, jest sporo, co najmniej 150 sztuk. Są one różnej pojemności: 100 l, 1000 l i 20 l. Jeżeli się okaże, że mamy do czynienia z substancjami niebezpiecznymi teren będzie musiał zabezpieczyć syndyk masy upadłościowej, a jeżeli on tego nie zrobi, obowiązek ten spocznie na władzach gminy. 

   

   

  Źródło: krotoszyn.naszemiasto.pl